I rok w Lublinie – to wyjątkowe doświadczenie grupowe. Wszystkie zajęcia prowadzone są w sposób praktyczny. Wykorzystania każdej techniki Uczestnicy przeżywają na na sobie. Dzięki temu wzbogacają swój warsztat pracy jako przyszłego trenera czy socjoterapeuty. Duże znaczenie przywiązujemy do aktywności grupy i nawiązywania relacji między uczestnikami, co jest podstawą do udzielania sobie miarodajnych informacji zwrotnych.

24 – 26 Stycznia 2025 Trening interpersonalny (prowadząca: Beata Hawryłko-Zygmunt)

To intensywne, czterdziestogodzinne doświadczenie intensywnej pracy nad umiejętnościami interpersonalnymi.

08 – 09 Lutego 2025  Proces grupowy (prowadząca: Agnieszka Nowak)

Podsumowanie treningu interpersonalnego. Warsztat na temat pracy z grupą i procesu grupowego.

08 – 09 Marca 2025 Od czego zacząć pracę z grupą? (prowadząca: Magdalena Piotrkowska)

Wprowadzenie do socjoterapii i pracy z grupą. Człowiek – istota psychospołeczna – warsztat integracyjny, którego celem jest: budowanie relacji w grupie. Setting – określenie zasad niezbędnych do budowania atmosfery  zaufania i wydobywanie twórczego zapału ? ważnego narzędzia w pracy socjoterapeuty.

29 – 30 Marca 2025 Kompetencje socjoterapeuty (prowadząca: Magdalena Piotrkowska) 

Warsztat umiejętności budowania i rozpoznawania własnych granic w relacjach z drugim człowiekiem, doskonalenia proasertywnych postaw przy uwzględnianiu własnej wrażliwości i empatii.

12 – 13 Kwietnia 2025 Kim jest nastolatek? (prowadząca: Agnieszka Nowak)

Warsztat dotyczący szans, zagrożeń i zadań okresu adolescencji.  Kim jest nastolatek i jaką drogę musi przebyć, żeby stać się dorosłym? Przedstawienie analitycznej perspektywy rozwoju człowieka zestawionej z własnym doświadczeniem okresu dorastania uczestników.

10 – 11 Maja  2025 Rozwój psychoseksualny (prowadząca: Magdalena Piotrkowska) 

Warsztat dotyczący rozwoju psychoseksualnego dzieci, młodzieży i dorosłych. Prawidłowości, niepokoje, psychologiczne rozwiązania dylematów rozwojowych.

07 – 08 Czerwca 2025 Zagrożenia (prowadząca: Magdalena Piotrkowska, Agnieszka Nowak)

Warsztat z psychoprofilaktyki uzależnień i zachowań ryzykownych – niezbędna wiedza którą każdy socjoterapeuta musi się posługiwać. Warsztaty na temat podstaw kontaktu indywidualnego – warsztatowe wprowadzenie do psychoterapii. Elementy warsztatu antystresowego.

Czas zajęć:

W trakcie warsztatów (sobota, niedziela) zajęcia trwają od 9.00 do 18:00 z przerwą obiadową między 13.00 a 14.30.

W treningu interpersonalnego (piątek, sobota, niedziela) zajęcia trwają od 9.00 do 21.00 z przerwą obiadową między 13.30 a 15.00. Udział w całości treningu jest obowiązkowy.

Zaliczenie I roku to przygotowanie 2 godzinnego scenariusza tematycznych warsztatów, wcielenie się w rolę.

Zajęcia poprowadzą dla Państwa:

Agnieszka Nowak

Magdalena Piotrkowska

Beata Hawryłko-Zygmunt